دانشگاه آزاد اسلامی شیراز

10 نکته فناورانه از دنیای آی تی که امروز باید بدانید/1394-6-17

شماره 1- اپل تی وی که قرار است فردا چهارشنبه رونمایی شود روی گیم و بازی سرمایه‌گذاری کرده است. قیمت اپل تی وی از 150 دلار به بالا تعریف‌شده است.

شماره 2 - تحقیقات جدید که می‌گوید مسدود کردن تبلیغات اینترنتی موجب هزینه 21.8 میلیارد دلاری برای ناشران می‌شود درست نیست.

شماره 3- سه ناشر از 5 ناشر بزرگ دنیا موسوم به big five می‌گویند توافق با سایت آمازون برای فروش کتاب‌های الکترونیکی باعث کاهش درامدهای سال گذشته آن‌ها در این حوزه شده است و از فروش‌های الکترونیکی به سبک آمازون راضی نیستند.

شماره 4- یکی از ویژگی‌های جدید در آیفون 6 اس بنام فورس تاچ سه سطح از تماس نقطه‌ای را به کاربر منتقل کرده و کاربر از راه‌های جدید لمسی با گوشی خود کار خواهد کرد.

شماره 5- بعد از 5 سال سرویس‌های گوگل به چین بازمی‌گردند. گوگل از سال 2010 با چین قهر کرده بود.

شماره 6- سرویس طلایی سایت Reddit تنها 500 هزار پوند در سال 2014 نصیب این کمپانی کرده است.

شماره 7- واتس اپ بیش از 900 میلیون کاربر فعال به‌صورت ماهانه در لیست خود به ثبت رساند. این رقم در ماه آوریل 800 میلیون بود.

شماره 8- بلک‌بری رقیب نرم‌افزاری خود بنام Good technology را به قیمت 425 میلیون دلار باهدف ارتقای نرم‌افزاری خود خرید.

شماره 9- مایکروسافت چند میلیارد دلار برای نوسازی دفتر مرکزی، فروشگاه‌های خود و سایر فضاهای اداری متعلق به خود هزینه کرد.همه‌چیز تقریباً در 13 مایلی حومه سیاتل عوض‌شده است.

شماره 10 - یوتیوب به تبلیغ‌کنندگان اینترنتی اجازه می‌دهد تا بیشتر از قبل بتوانند از اطلاعات کاربران برای مقاصد تبلیغاتی استفاده کنند!